CREATIVE BALTIE, dříve Mezinárodní tvůrčí programátorská soutěž Baltík a Baltie

klavesy

V této soutěži žáci a studenti prezentují své programy, které vytvořili v uplynulém roce na jakákoli nekrvavá témata.
      Žáci si posílají programy sami, orgaizátoři pak vyberou nejlepší programy z každé kategorie a pozvou si postupující do celostátního kola, které se pravidelně koná na Fakultě informačních technologií VUT v Brně.

Naše škola se již zúčastnila těchto ročníků:

CREATIVE BALTIE 2013

V sobotu dne 30.11. se konalo finále soutěže Creative Baltie 2013, kterého se zúčastnili soutěžící z Čech, Slovenska a Polska.
     Mladí programátoři, kteří se s vlastním programem dostali až do mezinárodního finále v Brně, prezentovali své progamy před porotou.
     Opět jsme byli velmi úspěšní v kategorii A (1.-3. třída), kde naši žáci získali medaile: Jan Koška (3.C) získal medaili zlatou, Jonáš Brodec (3.B) medaili bronzovou.
     V kategorii B a C nás zastupovali dívky: v kategorii B (4.-6. třída) Klára Nikitínská (6.A) obsadila místo 7., v kategorii C (7.-9. třída) Lucie Housková (8.A) obsadila 9. místo.
Všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

aktualizováno: 1.12.2013      fotogalerie

CREATIVE BALTIE 2012

V letošní roce se konal další ročník Mezinárodní tvůrčí programátorské soutěže CREATIVE BALTIE 2012. Letos si programy v Baltíkovi 3 připravili a do finále postoupili žáci 2. tříd: Alex Tušl a Jan Koška.
     Oba chlapci postoupili z národního kola do velkého finále v Brně, které se konalo v sobotu 24.11.; zúčastnili se jej mladí programátoři z Čech, Slovenka, Polska, Běloruska.
     Výsledky obou našich soutěžících v kategorii A (1. - 3. třída) byly vynikající:

Gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy. fotogalerie

CREATIVE BALTIE 2010

Dne 27.11. se konala mezinárodní soutěž Creative Baltie 2010 pro programátory z Čech, Slovenska a Polska.
     Obhajoba soutěžních programů v anglickém jazyce probíhala na Fakultě informačních technologií v Brně. Soutěžící v pěti minutách představili svůj program, pak odpovídali na doplňující otázky porotců. Soutěžící i porotci hovořili pouze v angličtině!!
      Naše týmy složené z žáků 8. tříd se umístily na pěkném 5. a 7. místě. Tým 8.A Petr Žáček, Petr Šílený, Marek Velát skončil se svým programem (akční hrou na motivy seriálu z Hvězdné brány) na 5. místě, tým 8.B Robert Votruba a Filip Nevšímal s programem Cars (hra inspirovaná závody formule 1) se umístil na místě 7.
      Za organizaci TIB České Budějovice soutěžil Vojtěch Racek s programem Builds.
Kategorie C:

Tvůrčí soutěž CREATIVE BALTIE 2008

Letos (2008) změnila soutěž Creativ Baltie svoji podobu. Vloni CREATIVE BALTIE byla zcela samostatná soutěž, která proběhla pouze na internetu.
     Letošní ročník probíhal 29.11.2008 na Fakultě informačních technologií VUT v Brně a splynul s 15. ročníkem Mezinárodní tvůrčí programátorské soutěže B + B 2008. Do finále postoupilo celkem 26 soutěžících s 24 soutěžními projekty.
     Soutěžící byli rozděleni do 3 věkových kategorií. Novinkou bylo zařazení bloku soutěžních prezentací v angličtině. Zajímavé bylo, že v angličtině prezentovali své projekty převážně soutěžící nejmladší kategorie A, tj. do 10 let. Celá soutěž byla živě vysílána na internetu.
Z naší školy se soutěže zúčastnili 2 týmy v kategorii A (všichni chlapci jsou žáky 5.B):

Tomáš Konečný se svým partnerem byli i jedni z mála, kteří si připravili i prezentaci v anglickém jazyce.
A jaké si chlapci odvezli ceny? Multimediální bezdrátovou sadu klávesnice, myš a další drobné ceny.oficiální výsledky soutěže
Chlapcům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.
Programy je možné stáhnout v sekci download

CREATIVE BALTIE 2007

Mezinárodní soutěž CREATIVE BALTIE je zcela samostatná soutěž, která probíhá pouze na internetu.
     Do této soutěže můžete přihlásit pouze plně anglickou verzi svého vlastního projektu (může se jednat o váš libovolný projekt, tedy i o váš projekt z libovolného ročníku soutěže B+B, včetně letošního)
     Letošní ročník je první, uzávěrka přihlášek je 5.12.2007

Vyhodnocení další mezinárodní tvůrčí programátorské soutěže v Baltíkovi proběhlo koncem prosince. Do této soutěže posílají mladí rogramátoři své programy v anglické verzi!

A kdo se v roce 2007 zúčastnil z naší školy?
     Z naší školy se zúčastnil tým žáků teprve 4. třídy ve složení:

Gratulujeme!

Baltík a Baltie 2007

Finále české a slovenské tvůrčí programátorské soutěže se uskuteční 10. listopadu 2007 již tradičně na Fakultě informačních technologií VUT Brno.

Konkurence byla opravdu tvrdá a programy na vysoké úrovni. Proto jsme s výsledky spokojeni a všem soutěžícím gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Kategorie A (do 10 let) Kategorie B (do 14 let)

Soutěžní programy si můžete stáhnout v sekci Download.
Fotografie ze soutěže je možné shlédnout v sekci Fotoarchiv.

Baltík a Baltie 2006

A kdo se zúčastnil letošního ročníku z naší školy?

Kategorie A byla do 10 let a měli jsme v ní jednoho zástupce

Kategorie B - žáci do 14 let - zde jsme mali 4 soutěžící.

Soutěžní programy si můžete stáhnout v sekci Download.
Fotografie ze soutěže je možné shlédnout v sekci Fotoarchiv.

Baltík a Baltazar 2005

Většina našich soutěžících začala se svými programy již v září 2005.

Za kategorii A (žáci do 10 let)

Václav Krutina (4.B) s programem Zakletá princezna. Umístil se na 10. míste.

Za kategorii B (žáci do 14 let)

Radim Janda (6.B) s programem Castle Age (13. místo)
a tým Jiří Zemko, Jan Poseděl, Radim Janda (6.B) s programem Perzie (17. místo).

Castle

Perzie<

Je třeba dodat, že konkurence byla veliká a naši soutěžídí byli ve své kategorii nejmladší.